Справді розкішне, ідеально пряме та доглянуте волосся — це мрія майже кожної дівчини. І наразі перукарі та майстри по догляду за пасмами пропонують безліч процедур, які можуть бути корисними у досягненні такого результату. Салонні процедури спроможні зволожити пасма, додати їм життєвої сили, збільшити слухняність, покращити загальний вигляд та внутрішнє здоров'я. Проте їх різноманіття наскільки велике, що можна легко заплутатися у тому, чим одна процедура відрізняється від іншої. Зокрема однією з найпопулярніших косметологічних послуг по догляду за волоссям вже давно залишається кератинове випрямлення. Проте в останні роки майстри пропонують їй цікаву альтернативу — нанопластику. Спробуймо розібратися, що це за процедури, у чому їх різниця та кому вони будуть корисними.

Що таке кератин: тонкощі кератинового випрямлення

Кератинове випрямлення — це популярна процедура, яка призначена для випрямлення кучерів та хвилястого волосся. Вона допомагає розгладити волосся незалежно від особливостей його структури, зокрема їй під силу навіть вирівняти етнічні завитки та локони після хімічної завивки. До того ж кератинове випрямлення здатне візуально покращити зовнішній стан волосся. Завдяки цій процедурі пасма стають більш пружними, також збільшується їх міцність та еластичність.

Такий ефект досягається завдяки наявності у складі засобу кератину — міцної білкової речовини, що широко використовуються в косметології. Саме вона є основним компонентом волосся людини, тому при зовнішньому використанні може лікувати його та надавати пасмам здорового вигляду й природного блиску. Кератин візуально обтяжує волосся, прибирає пухнастість та пористість, що є властивими для хвилястих і кучерявих пасм у разі невірно підібраного догляду.

Волосся після кератину стає:

  • блискучим, міцним, без посічених кінчиків;
  • гладким — навіть за високого рівня вологості;
  • рівним — без хвиль та кучерів;
  • розплутаним — легко розчісується.

Кератин огортає кожну волосину тонкою плівкою, завдяки чому збільшується її товщина. Також завдяки кератиновому вирівнюванню волосся отримує захист від зовнішніх факторів, зокрема впливу ультрафіолету, забрудненого повітря тощо. І після нього локонам потрібен домашній догляд.

Проте варто враховувати, що ця процедура не впливає на активність волосяних фолікулів та не здатна оздоровлювати шкіру голови — не потрібно чекати від неї дива. Саме тому кератин не рекомендують робити у разі наявності дерматологічних захворювань чи дерматологічних проблем, зокрема при себорейному дерматиті, псоріазі тощо. За таких хвороб кератинове вирівнювання може спричинити збільшення запального процесу та погіршити перебіг захворювань.

Ще кератинове вирівнювання не рекомендоване жінкам, які очікують на дитину, або годують малюка груддю. Вся річ у тому, що у засобах для такої процедури міститься деяка кількість релізерів, похідних формальдегіду. Вони випаровуються у навколишнє середовище під час використання праски для волосся. І якщо для звичайної людини це безпечно, то для майбутніх чи новоспечених матерів це може бути шкідливо (немає достатньої кількості підтверджень безпеки таких випаровувань для таких категорій населення).

Варто пам'ятати також, що кератинове вирівнювання не рекомендують робити у разі сильно пошкодженого волосся (4 та 5 ступеня пошкодження). Проте деякі виробники випускають спеціальні щадні засоби, що допомагають уникнути подальшого погіршення стану пасм. Ще для уникнення негативних наслідків експерти радять використовувати спеціальні підкладки для волосся та засоби холодного догляду перед кератином у разі сильного пошкодження. Вони захистять пасма від негативного впливу високих температур під час прасування.

Які обрати засоби для кератинового вирівнювання?

При виборі засобів для кератинового вирівнювання, варто віддавати перевагу продукції перевірених брендів, що мають гарну репутацію. Серед найкращих товарів на ринку:

  • Max Blowout Ultimate. Це продукт, який допоможе випрямити навіть дуже пружні кучері. Також він сприяє відновленню пасм, зокрема додає їм блиску, зволоження та живлення. Такий ефект пояснюється наявністю у його стані великої кількості олії бразильського горіха з Амазонки та жиророзчинних вітамінів А та Е.
  • Beneliss Revolution. Це кератин, спрямований на поглиблене живлення одночасно з ефективним вирівнюванням. Рекомендований для використання на волоссі, що має сильний або середній завиток та незначний ступінь пошкодження. Гарно проявляє себе на пористих пасмах. Живильний ефект обумовлений поєднанням гідролізованого протеїну та колагену, що здатні проникати вглиб волосяного стрижня й зміцнювати його.

Гарний кератин добре захищає пасма, що сприяє збереженню його привабливого вигляду та здорової структури.

Нанопластика: основні особливості такої процедури для волосся

Нанопластика на відміну від кератинового вирівнювання є порівняно новою процедурою. Вона теж направлена у першу чергу на випрямлення волосся, проте є більш безпечною. Основні задачі нанопластики полягають у розгладженні локонів, наданні їм блиску та гладкості, усуненні пухнастості, додаванні слухняності та позбавленні від сплутаності. І ефект від такої процедури може зберігатися цілих пів року (звісно, за умови правильного виконання процедури та дотримання певних правил догляду за пасмами після неї). Після нанопластики можна сміливо мити голову, а також користуватися феном.

Під час проведення нанопластики волосяний стрижень ефективно заповнюється кератином, який вбудовується в його середню частину та сприяє випрямленню пасм. Такий ефект пояснюється наявністю у складі засобів кислот, зокрема лимонної, молочної та ін. Вони діють більш м'яко, аніж похідні формальдегіду у складі кератину, та є абсолютно природними речовинами.

Використанні засобів для нанопластики призводить до модифікації дисульфідних зв'язків — своєрідних містків, які скріплюють між собою білкові волокна та формують волос певним чином (роблять його гладким чи звивистим). До того ж така косметика може містити живильні та зволожувальні компоненти, що допомагає також покращити стан пасм, вплинути на їх здоров'я та гарний зовнішній вигляд.

Основні переваги нанопластики:

  • високий рівень безпеки для здоров'я, якщо порівнювати з аналогами;
  • відсутність печіння під час процедури, а також неприємного запаху (навіть під час прасування волосся);
  • поєднання естетичного та терапевтичного ефекту;
  • невеликий ризик виникнення небажаних побічних ефектів, адже засіб для нанопластики під час процедури навіть не контактує зі шкірою;
  • можливість досягнення тривалого естетичного результату;
  • прискорення росту пасм;
  • надійний захист від впливу сторонніх факторів;
  • легкість укладки та догляду після процедури.

Проте варто враховувати, що нанопластика теж може красти об'єм зачіски через те, що після її проведення пасма перестають бути пухнастими. Тому дівчатам, які тішаться об'ємом своїх локонів проводити її не варто. Ще така процедура для волосся може змінювати відтінок пасм, зокрема змушувати його світлішати. Натуральні локони стають світлішими лише трохи, а фарбовані часто втрачають 1-2 тони (і такий ефект найпомітніше на чорному волоссі). Проте досвідчений майстер знає як розв'язати цю проблему, використовуючи протектор кольору.

Для досягнення бажаного результату не варто проводити процедуру самостійно. Рекомендується довірити її виконання спеціалістам.

Ще варто пам'ятати, що нанопластику не рекомендують робити блондинкам, власницям дуже пошкодженого та освітленого волосся. У крайньому разі дозволяється виконання процедури лише за умови використання підкладок та/або засобів холодного відновлення.

Приклади засобів для нанопластики

На сучасному ринку є багато засобів для нанопластики. Проте серед найкращих пропозицій варто відзначити:

  • Vogue Orghanlux. Це засіб від бразильського бренду Vogue, який відмінно вирівнює натуральне волосся з мінімальною кількістю пошкоджень. Є гіпоалергенним та високоефективним. Містить високоякісну сировину, яка дає відмінний тривалий ефект, та створюється з використанням інноваційних технологій.
  • Natureza Natural Therapy Escova Biotina. Це засіб, збагачений багатьма корисними речовинами, зокрема пантенолом, рослинними оліями (кокосовою та аргановою), різними вітамінами та амінокислотами. Тому він не тільки бездоганно вирівнює кучері, зокрема й етнічні, а й турбується про стан волосся. Засіб не подразнює слизову та не викликає алергічних реакцій.

Підібрати ідеальний засіб для нанопластики допоможе досвідчений майстер або консультант нашого інтернет-магазину.

Основні відмінності кератину та нанопластики

Загалом, всі відмінності кератину та нанопластики можна розписати досить компактно:

  • кератин містить релізери, а засоби для нанопластики — більш безпечні кислоти;
  • виробники пропонують засоби для кератинового вирівнювання абсолютно для будь-яких типів волосся, а нанопластика не показана власницям дуже пошкодженого волосся (вона просто не зможе протриматися на ньому протягом тривалого часу);
  • нанопластика зазвичай відрізняється більш високою ціною;
  • нанопластику рекомендують робити на натуральне волосся, а для фарбованого — обирати кератин;
  • нанопластика зазвичай дає більш тривалий ефект, аніж кератин;
  • кератин має більш яскравий та досить неприємний запах на відміну від нанопластики;
  • кератин має більше живильних та зволожувальних властивостей, нанопластика здатна підсушувати волосся;
  • кератинове вирівнювання проводиться швидше та легше, аніж нанопластика;
  • нанопластика не потребує обов'язкового використання шампуню глибокого очищення перед нанесенням, проте такий засіб все ж буде корисним.

До того ж нанопластика може використовуватися й вагітними жінками та тими, хто годує маля грудьми. Але тільки після схвалення лікаря та майстра.

Особливості проведення нанопластики та кератину

Загалом, схема проведення обох процедур є дуже схожою. Але є деякі нюанси, які відомі професійним майстрам, що проходять відповідне навчання. Як кератинове вирівнювання, так і нанопластика включають 8 основних етапів проведення:

  1. Вибір оптимального засобу з огляду на стан волосся. Пляшку перед використанням треба добре потрусити для однорідності.
  2. Попри те, що нанопластика може виконуватися без попереднього миття голови, більшість майстрів все ж радять вимити пасма звичайним сульфатним шампунем для очищення волосся від бруду та стайлінгу. У разі виконання кератинового вирівнювання потрібно використовувати шампуні для глибокого очищення (ШГО), і цю процедуру інколи потрібно повторити ще 1-2 рази. ШГО надійно видаляє бруд, жир, залишки засобів стайлінгу тощо. Після миття з ним пасма варто просушити на прохолодному або ледь теплому режимі до повної сухості.
  3. Далі обраний засіб наноситься на пасма зручним коротким пензлем з відступом від коренів (на 1-3 см). Зазвичай нанесення відбувається з надлишком, адже волосся (особливо кучеряве й пористе) дуже поглинає косметику.
  4. Після цього пасма потрібно розчесати гребінцем з рідкими зубчиками. Це допоможе рівномірно розподілити засіб по пасмам та уникнути пропусків. Після цього косметику залишають на волоссі, щоб вона подіяла. Час залежить від рекомендацій виробника (інструкції до конкретного засобу) та особливостей волосся.
  5. Після цього пасма зазвичай промивають водою без використання мийних засобів. Проте цей крок теж може бути різним — деякі засоби змивати не треба, а деякі рекомендується змивати лише частково. У кожного продукту — свої особливості.
  6. Наступний крок — це сушіння волосся до 100% сухості. Така процедура теж передбачає використання лише прохолодного або ледь теплого потоку повітря.
  7. Далі майстер розподіляє волосся на окремі пасма — ширина кожного з них не має перевищувати 1 см. І по цім дрібним прядкам потрібно проходити праскою для волосся, яка зі свого боку має мати стабільну температуру (вона розраховується індивідуально і може становити від 170 до 230 °С залежно від ступеню пошкодження волосся). По кожній прядці майстер проходить праскою від 7 до 12 разів, також з огляду на стан волосся.
  8. Після завершення прасування потрібно знову вимити голову на цей раз із м'яким безсульфатним шампунем, а потім висушити пасма феном.

Як після кератину, так і після нанопластики локони потребують особливого догляду. Зокрема у перші 3 дні не можна закладати пасма за вуха, використовувати заколки тощо. А для миття локонів у подальшому рекомендується використовувати лише м'які безсульфатні засоби (якщо вони підходять за типом шкіри голови).

А придбати засоби для нанопластики чи кератинового вирівнювання, а також косметику для догляду за пасмами після таких процедур можна в інтернет-магазині KeratinPro. Тут зібраний відмінний асортимент високоякісних засобів від перевірених виробників. Досвідчені консультанти допоможуть підібрати гарні товари для салону або особистого використання. Можлива доставка Україною та світом.