Що таке пористе волосся, особливості догляду за ним

Волосся з високою пористістю дуже вимогливе до догляду. Зазвичай воно потребує глибокого живлення, зволоження та регенерації. Проте на щастя, висока пористість зазвичай не є постійною ознакою, тому правильний та регулярний догляд справді здатен змінити стан пасм. Спробуймо розібратися, що таке пористе волосся та чому воно таким стає. А також розповімо, який догляд потрібен таким пасмам, щоб вони гарно виглядали.

Що таке пористе волосся?

Якщо розглянути волосину людини під великим збільшенням, вона буде нагадувати тоненьку видовжену соснову шишку. І з усіх боків така структура покрита безліччю невеличких лусочок. Вони нагадують черепицю на даху будинку, проте залишаються абсолютно невидимими для людського ока. Лусочки перекривають одна одну, створюючи своєрідно броню, яка захищає більш глибокі структури. Вони боронять середину волосини від впливу вітру та морозу, сухого повітря й ультрафіолету, пилу та бруду тощо. І за відхилення таких лусочок волосся стає пористим.

Пасма з високою пористістю мають кутикули, що розташовані майже перпендикулярно стрижню волосся. Через це локони стають особливо вразливими перед пошкодженнями, вони не можуть утримувати вологу та різні поживні речовини, тому виглядають тьмяними та сухими. Зазвичай пористі пасма здаються пошкодженими та візуально непривабливими.

Основні симптоми пористого волосся

Висока пористість волосся може проявлятися комплексом різних симптомів, серед яких:

  • підвищена сухість локонів як на кінчиках, так і по всій довжині;
  • багато посічених кінчиків, також можливе поява посічених ділянок і на більшій висоті;
  • візуальна непривабливість, волосся може виглядати пошкодженим, воно не блищить;
  • швидка втрата ефекту після використання живильних та зволожувальних засобів;
  • поява хвилястості після знаходження в умовах підвищеної вологості; надмірне накопичення статичної електрики;
  • складності у розчісуванні.

У разі фарбування пористого волосся воно швидко втрачає пігмент, через що може виглядати різним за кольором на різній висоті.

Причини підвищеної пористості волосся

Дуже часто схильність до пористого волосся передається на генетичному рівні. Така особливість структури є типовою для хвилястих пасм та кучерів. Проте іноді пористість має придбаний характер, її можуть викликати різні порушення догляду та вплив факторів зовнішнього середовища. Причини надмірної пористості можуть включати:

  • агресивне фарбування, знебарвлення;
  • травматичні процедури по укладанню волосся, зокрема хімічну завивку, використання термоприладів без відповідного захисту (термозахисту) — фену, плойки, праски та ін.;
  • агресивне розчісування, особливо вологого волосся (що передбачає подразнення та смикання волосся);
  • відпочинок біля моря або проживання у такій місцевості — регулярний вплив ультрафіолету та солона морська вода розпушують кутикулу волосся та роблять пасма дуже пористими, знизити ризик такої проблеми допоможе регулярний глибокий догляд;
  • вікові зміни — коли пасма стають сивими, вони також стають менш слухняними та, нерідко, пористими та дуже крихкими;
  • порушення правил догляду — збільшити ризик виникнення надмірної пористості може використання занадто гарячої води для миття волосся, а також відмова від застосування кондиціонеру або бальзаму (ці косметичні засоби сприяють поверненню кутикули волосся на місце після миття).

Поєднання кількох факторів значно збільшує ризик пористості волосся.

Як визначити, чи пористе волосся: простий тест

Діагностика пористості волосся — це дуже проста задача, з якою можна легко впоратися в домашніх умовах. Для цього потрібно взяти миску з водою або невеличку склянку та опустити в неї кілька волосин:

  • якщо пасма залишаються на поверхні та не вбирають воду, скоріш за все вони мають низький ступінь пористості;
  • якщо волосини трохи опускаються, проте не тонуть повністю — їх ступінь пористості середній;
  • якщо волосини швидко набирають воду та опускаються на дно — вони є дуже пористими.

Проте цей тест має й виключення. Інколи дуже пористе волосся містить під лусочками кутикули повітря, що заважає йому опускатися на дно. Тому точно визначити особливості локонів може тільки досвідчений трихолог.

Яким має бути догляд за пористим волоссям?

Догляд за волоссям з високою пористістю вимагає особливої уваги та підбору відповідних засобів, які допоможуть утримати вологу всередині волосяного стрижня та відновити пошкоджені кутикули, щоб вони захищали його від пошкодження та випаровування вологи. Ось кілька основних правил:

  • Інтенсивне зволоження. Пористому волоссю потрібне регулярне використання глибоко зволожуючих масок і кондиціонерів. Важливо, щоб вони містили інгредієнти, які ефективно утримують вологу, наприклад, гліцерин, алое або гіалуронову кислоту.
  • Обов'язкове кондиціонування. Кондиціонер повертає на місце лусочки волосся, тому його потрібно використовувати після кожного миття голови. Варто відзначити, що маска для волосся не може бути альтернативою кондиціонеру.
  • Регулярне живлення. Живильні та зволожувальні маски є вкрай корисними для пористих пасм. Вони потребують нанесення таких засобів 1-2 рази на тиждень.
  • Реконструкція протеїном. Оскільки волосся з високою пористістю може бути пошкоджено, буде корисно використовувати продукти з додаванням білків та амінокислот, які допомагають відновити структуру волосся. Однак варто пам'ятати про баланс цих компонентів і вологи, щоб не перевантажувати волосся.
  • Захист. Використання олій і сироваток для захисту ваших кінчиків від подальшого пошкодження є одним з дуже важливих етапів догляду. Ці продукти також можуть допомогти «заблокувати» вологу всередині волосся.
  • Захист від тепла. Якщо ви використовуєте інструменти для термоукладання, завжди використовуйте термозахисні засоби, щоб мінімізувати ризик подальшого пошкодження.

За можливості на період боротьби з надмірною пористістю варто взагалі відмовитися від використання термічних приладів для укладки, зокрема праски, плойки та ін. Фен варто використовувати виключно на режимі теплого обдуву.

Найкращі кондиціонери для пористого волосся

Вибір шампуню по догляду за пористими пасмами — не складна задача. У цьому випадку варто віддавати перевагу засобам, які призначені для сухого та травмованого волосся та наносити їх перед усім на коріння, а не на довжину (волосся буде очищуватися зтікаючою піною). Проте якщо мова йде про кондиціонер, то до покупки цього засобу треба підійти більш відповідально. Гарним вибором можуть бути:

  • Mimare Frequent Use Conditioner. Цей засіб підходить навіть для щоденного використання. Він гарно живить та зволожує локони різного типу, додає їм м'якості, блиску та слухняності. Завдяки йому пасма менше плутаються і легше розчісуються. У складі засобу — багато живильних компонентів, зокрема екстракт моркви — гарне джерело вітамінів С та Е. Ще кондиціонер містить екстракт шавлії, що допомагає підтримувати гарний колір (насиченість пігменту).
  • Raywell BIO BOMA. Надає розгладжувальний ефект, тому ідеально підходить для пористого волосся що є неслухняним, ламким та пошкодженим. Містить комплекс активних речовин, зокрема екстракти бамбуку, папороті та розмарину, а також живильні олії макадамії та солодкого мигдалю. Ще у його складі є зволожувальні та пом'якшувальні компоненти — гліцерин та пантенол. Кондиціонер Raywell BIO BOMA гарно доглядає за волоссям, сприяє його зміцненню, знижує ризик сплутування та надмірної сухості. Також він допомагає побороти схильність до ламкості та появи посічених кінчиків.
  • deeply Hydrating Conditioner. Це глибоко зволожувальний засіб, що сприяє відновленню захисного шару волосся та запобігає стоньшенню і ламкості. Він повертає лусочки кутикули на місце, завдяки чому пасма виглядають блискучими та стають неймовірно шовковистими. Такий ефект обумовлений наявністю у складі кондиціонеру пропіленгліколю, гліцерину, пантенолу, а також живильної олії абрикосової кісточки. Такий засіб живить пасма по всій довжині, завдяки чому вони стають зволоженими, міцними, блискучими та доглянутими.

Кондиціонер варто наносити виключно на довжину, відступаючи від коренів, а змивати — прохолодною водою.

Найкращі маски для пористого волосся

Як ми вже говорили вище, пористі пасма потребують особливо інтенсивного живлення. І забезпечити його здатні:

  • deeply Restoring Hair Mask. Сприяє відновленню навіть дуже пошкоджених пасм. Містить кераміди та комплекс с 8 різних рослинних екстрактів. Ці компоненти сприяють живленню, регенерації та зволоженню локонів по всій довжині. Білкові компоненти у її складі заповнюють порожнини у структурі волоса, що з'являються при пошкоджені. А олії та рослинні екстракти — живлять та зміцнюють локони, завдяки чому вони перестають травмуватися, блистять та повертають собі природній доглянутий вигляд.
  • VITAEL DAMAGED HAIR RESTORING MASK. Ця маска відмінно відновлює дуже травмовані пористі локони. У її складі міститься значна кількість амінокислот, а також кератин у комплексі з мінеральними солями. Ці компоненти діють у синергії та зміцнюють пасма зсередини. Завдяки використанню цього засоба волосся стає зволоженим та доглянутим, міцним і пружним. До того ж за регулярного використання кортекс отримує необхідне живлення, кутикула відновлюється на повертається на місце. В результаті пасма стають гладкими, блискучими та без посічених кінчиків.
  • Max Blowout Brazil Nut Hair Mask. Це зволожувальний засіб, що здатен потурбуватися про тьмяні, сухі, пористі та пошкоджені пасма. Маска містить олію бразильського горіха, вона також є джерелом вітамінів А та Е, корисних жирних кислот, вітамінів та мінералів. Вона здатна ущільнити волосся, додати йому еластичності, відновити природну м'якість. Ще такий засіб дарує пасмам неймовірний блиск та шовковистість, вони стають неймовірно слухняними та дуже гарними.

Маски для пористого волосся варто використовувати 1-2 рази на тиждень. Курс лікування може тривати місяць або й більше.

Незмивний догляд для пористого волосся

Незмивні засоби з кожним роком стають все більш популярними, адже вони забезпечують тривалий вплив на волосся. Така косметика покриває кожну волосинку тонкою плівкою та надійно захищає його, а ще запобігає виникненню посічених кінчиків, ламкості, тьмяності тощо.

Серед найкращих незмивних засобів для пористого волосся:

  • Raywell BIO TEN IN ONE. Це молочко із термозахисними властивостями, що забезпечує також відмінне відновлення, живлення та зволоження. Воно м'яко доглядає за пасмами, сприяє посиленню природного блиску, посилює стійкість кольору, додає об'єму та полегшує укладання.
  • Extremo Unique Ten in One. Цей спрей також має гарні термозахисні властивості. Проте до того ж він гарно прибирає пористість і пухнастість, сприяє миттєвому відновленню, полегшує розчісування. Завдяки його використанню пасма виглядають зволоженими та блискучими, розгладжуються, зникають посічені кінчики, а колір тримається довше.
  • VITAEL DRY HAIR SPRAY CREAM TEN IN ONE. Це дуже потужний та ефективний крем-спрей із термозахисними властивостями. Він містить багато активних компонентів, тому зі свого боку теж сприяє відновленню пасм, живить їх корисними жирними кислотами та вітамінами. До того ж у його складі є пантенол, що має гарні живильні та пом'якшувальні властивості. Завдяки його нанесенню волосся зволожується по всій довжині та легше вкладаються, до того ж воно стає блискучим, отримує неймовірну шовковистість та гладкість, потужний об'єм і еластичність.

А придбати косметику для догляду за пористим волоссям можна в інтернет-магазині KeratinPro. В нас зібрані засоби від кращих виробників з різних куточків світу. І досвічені консультанти допоможуть зробити правильний вибір.

Ціни на косметичні та лікувальні засоби на нашому сайті приємно тішать. А команда професіоналів гарантує швидку обробку замовлень та доставку у будь-яку точку України та навіть за кордон.