Порушення себорегуляції — це часта проблема жінок та чоловіків у сучасному світі. Її виникненню сприяє активний ритм життя, стреси, вплив навколишнього середовища та багато інших факторів, уникнути більшості з яких просто неможливо. За такої проблеми відбувається надмірне виділення себуму — шкірного жиру — сальними залозами, розташованими у шкір на волосистій частині голови. Порушення себорегуляції призводить до того, що пасма швидко стають жирними та не доглянутими, до того ж шкірний жир створює гарне середовище для активності бактерій та грибків. Тому надмірна активність сальних залоз нерідко супроводжується виникненням дерматологічних хвороб, зокрема себореї. Спробуймо розібратися, як впоратися з такою проблемою в домашніх умовах.

Основні причини надмірної активності сальних залоз

Іноді схильність до порушень себорегуляції передається на генетичному рівні — від батьків до дітей. Проте досить часто така проблема виникає через вплив зовнішніх та внутрішніх факторів, серед яких:

  • неправильний догляд за волоссям — використання неякісного шампуню, миття волосся гарячою водою, надмірно часте миття, коли в ньому немає потреби;
  • неправильне харчування — вживання значної кількості жирної їжі, фаст-фуду тощо;
  • вживання алкогольних напоїв, зокрема зловживання спиртним;
  • часті стреси, емоційна нестабільність;
  • відсутність якісного нічного відпочинку тощо.

Іноді порушення себорегуляції виникають через певні проблеми зі здоров'ям, наприклад, через гормональні порушення. Також надмірна активність сальних залоз може бути спровокована підлітковим віком, у такому разі за правильного догляду вона щезає без сліду після припинення статевого дозрівання.

Як треба доглядати за волоссям у разі порушень себорегуляції

Частіше за все з порушеннями себорегуляції можна впоратися за умови дотримання кількох правил, більшість з яких стосується правил догляду за волоссям. Зокрема експерти рекомендують:

  • Правильно підібрати шампунь. Це одна з найголовніших умов відновлення нормальної себоорегуляції. На сучасному ринку косметичних засобів є спеціальні шампуні, що містять себорегулюючі компоненти. Вони ефективно придушують надмірну активність сальних залоз, а також добре видаляють забруднення та дарують відчуття свіжості. Виробники нерідко додають до них також інгредієнти з протигрибковими та антибактеріальними властивостями для профілактики дерматологічних хвороб.
  • Правильно мити голову. У разі надмірної активності сальних залоз дуже важливо мити голову вчасно — популярне твердження про те, що більш рідке миття може вплинути на себорегуляцію, є тільки міфом. Брудне жирне волосся — це фактор ризику розвитку дерматологічних хвороб. Тому варто мити голову відразу, як тільки виникає така необхідність - за використання правильного шампуню з часом вона буде бруднитися рідше. Також для миття варто використовувати не гарячу, а теплу воду, а після завершення миття (після нанесення кондиціонера) ополіскуватися прохолодною водою.
  • Не забувати про засоби додаткового догляду. Якщо волосся швидко стає жирним, це не привід відмовлятися від кондиціонерів та масок. Перші треба використовувати щоразу після миття голови, а другі — раз-два на тиждень. Віддавайте перевагу засобам, які не обтяжують пасма та з легкістю змиваються, а також при їх нанесенні обов'язково відступайте від коренів.
  • Вибирати додаткові засоби для шкіри голови. За порушень себорегуляції варто придивитися до засобів додаткового догляду — скрабів та пілінгів. Вони допоможуть глибокому очищенню шкіри, подарують відчуття свіжості, а також сприятимуть відновленню нормальної функції сальних залоз.

Також власницям жирного волосся експерти рекомендують відмовитися від частого розчісування пасм. Така процедура теж може сприяти активності сальних залоз. Взагалі варто уникати частого торкання волосся руками (особливо, якщо вони недостатньо чисті), проте перед миттям можна приділяти декілька хвилин щадному масажу шкіри голови.

Варто враховувати, що у тих випадках, коли порушення себорегуляції доповнюються симптомами дерматологічних хвороб (зокрема сильним свербежем, тяжкою формою лупи, появою ран на шкірі голови тощо), потрібно звернутися за допомогою до лікаря дерматолога або трихолога. Не варто займатися самолікуванням та покладатися лише на косметику — вона може бути абсолютно неефективною.

Косметика для догляду за волоссям у разі порушень себорегуляції

Обираючи косметичні засоби для догляду за шкірою голови при надмірній жирності волосся, варто віддавати перевагу не дешевим товарам з найближчого магазину, а професійній косметиці. Вона створюється на спеціалізованому обладнанні з високоякісних компонентів та забезпечує гарний догляд за пасмами. Для повсякденного догляду та відновлення себрегуляції можна вибрати наступні засоби:

  • Vitael Normalizing Shampoo. Це шампунь, що здатен нормалізувати синтез себуму (шкірного сала) та запобігти швидкому забрудненню волосся. Водночас він є дуже щадним, тому буде гарним вибором навіть за високої чутливості шкіри голови. Такий засіб має у своєму складі екстракти лікарських рослин, зокрема кропиви та евкаліпту. Вони м'яко придушують активність сальних залоз, а також сприяють пригніченню активності бактерій та грибків. Після використання шампуню волосся залишається свіжим, чистим та шовковистим, водночас воно не втрачає вологу та живильні компоненти.
  • deeply Normalizing Shampoo. Це один з найкращих засобів по догляду за жирним волоссям за співвідношенням ціни та якості. Він відмінно очищує пасма, прибирає жир, бруд, залишки стайлінгу тощо. Водночас такий засіб пригнічує активність сальних залоз, що допомагає продовжити відчуття свіжості та чистоти. У його складі є кілька активних компонентів, особливої уваги серед яких заслуговує екстракт чайного дерева. Саме він має себорегулюючі властивості, водночас є непоганим антисептиком та сприяє заспокоєнню шкіри у разі подразнень. Ще у складі такого засобу містяться кондиціонуючі речовини, що сприяють оптимальному зволоженню коренів та волосся, запобігають появі посічених кінчиків, ламкості, тьмяності тощо. Шампунь deeply Normalizing Shampoo можна використовувати для регулярного догляду.

Якщо шампуні можна використовувати хоч щоденно, то засоби для глибокого очищення рекомендують наносити на шкіру голови не частіше 1-2 разів на тиждень. І у разі порушень себорегуляції дуже корисними можуть виявитися:

  • deeply scalp scrub with apricot kernel. Це скраб, який має унікальну формулу для делікатного догляду за шкірою. Він ніжно, проте дуже якісно очищує шкіру від відмерлих частинок епідермісу, стайлінгу, силіконів, надлишків жиру тощо. У його складі містяться дуже дрібні частинки абрикосової кісточки, а також справжня морська сіль. Саме вони відіграють роль відлущувального компонента. Скраб сприяє не тільки очищенню шкіри, а й покращенню кровообігу для профілактики чи усунення випадіння та для стимуляції росту волосся. У складі цього засобу також є компоненти, які сприяють себорегуляції.
  • deeply Refreshing Scalp Peeling. Це пілінг, створений для делікатного очищення, а також для зволоження шкіри голови. У його складі міститься комплекс речовин, зокрема рослинні екстракти (імбиру, алое вера та м'яти), які дарують тривале відчуття свіжості, регулюють активність сальних залоз, сприяють виведенню токсинів та покращенню кровообігу. Завдяки використанню такого засобу можна продовжити чистоту волосся, позбавитися від лупи та посилити темпи зростання пасм.

Незалежно від обраного комплексу для догляду за волоссям варто не забувати про помірність. Не треба використовувати засоби частіше, аніж це рекомендує виробник — це не посилить їх ефективність, проте може порушити мікробіом шкіри та спричинити різні проблеми.

А купити найкращі засоби для відновлення здорової себорегуляції та для догляду за жирним волоссям можна в інтернет-магазині KERATINPRO.UA. В нашому каталозі — тільки професійна косметика, що дійсно виконує поставлені перед нею задачі, забезпечує глибоку турботу та сприяє відновленню. Щоб підібрати найбільш відповідні засоби, можна звернутися за консультацією до наших спеціалістів. Можлива доставка всією Україною, а також за кордон.