Для того, аби якісно модифікувати, вирівнювати та навіть накручувати жіноче волосся майстрам потрібен такий інструмент, як праска. З його допомогою можна позбутись кучерявості, надмірної пухнастості, вирівняти навіть найменш слухняне волосся або надати йому стійкого завитка. А як обирати випрямляч для майстра ми розкажемо далі у статті.

За якими критеріями треба обирати праску для волосся

Обираючи вирівнювач для волосся, потрібно звернути увагу на кілька основних параметрів, від яких залежатиме якість інструменту та легкість його використання майстром.

1. Матеріал пластин

Пластини такого інструмента, як утюг для волосся, мають найбільше значення, адже вони безпосередньо чинять вплив на структуру пасм, а тому мають бути найменш шкідливими для них.

Пластини вирівнювача можуть бути створені з:

  1. Металу: вважається бюджетним, а ще – агресивним щодо волосся матеріалом для пластин. Через особливості матеріалу температура нерівномірно розподіляється вздовж поверхні, а тому деякі пасма можуть бути сухішими за інші, а тому подібні прасочки краще не обирати майстрам.
  2. Кераміки: делікатніше працює з пасмами, адже кераміка рівномірно розігрівається на пластинах. Такий матеріал м’яко ковзає вздовж пасм, надає їм характерного блиску. Але при цьому користуватись ними у салоні незручно, адже до них прилипають стайлінгові засоби.
  3. Тефлону: бюджетне покриття, яке не надто гарно ковзає вздовж волосся. Може використовуватись лише на тонких, тендітних та м’яких локонах. Але при цьому у салонах його не використовують через те, що тефлон швидко псується й злущується.
  4. Жадеїту: середній за вартістю матеріал покриття пластин. Легко ковзає, забезпечує плавне оброблення кожного пасма. Після використання прасочок з такого матеріалу можна помітити на волоссі характерний блиск. Підходить для використання навіть на вологих локонах.
  5. Турмаліну: головна особливість такого матеріалу – забезпечення ідеального, гладенького ковзання. Турмалін на пластинах не боїться стайлінгових засобів, що спрощує укладку волосся клієнту. Під час нагріву утворює іони, за допомогою яких закриваються лусочки на локонах, допомагаючи зберегти усередині них вологу. Такі випрямлячі гарно підходять для майстрів попри свою високу ціну.
  6. Титану: найсучасніший варіант, який розігрівається миттєво. Але підходить лише для професійних майстрів, адже за відсутності досвіду роботи з титановими пластинами можна пошкодити локони клієнту.
  7. Срібла: зустрічається рідко, оскільки має чималу вартість. Підходить для використання на ламких, посічених та ослаблених пасмах. Оздоровлює волосся, підходить для відновлення локонів.
  8. Вольфраму: один з найбільш дорогих за вартістю матеріалів. Пластини з вольфраму розігріваються швидко, рівномірно розподіляють температуру. Найчастіше такі прасочки використовують без стайлінгових засобів, адже вони допомагають досягнути ефекту стійкої фіксації.

Також інколи можна зустріти варіанти, які мають пластини з інших матеріалів. Але ми не рекомендуємо обирати такі варіанти для професійних майстрів, адже існують й інші, що мають кращий баланс між ціною та якістю.

2. Форма та габарити пластин

Для того, аби випрямляч підходив для виконання усіх забаганок клієнта, краще обирати варіанти зі злегка закругленими кінчиками. Для зручності використання пластини мають бути трохи меншими за розмір самого корпусу.

Ширина пластин має свої особливості:

  • 2,5 см: підходить для короткого й не дуже об’ємного, тонкого волосся;
  • 3 см: оптимальний варіант для локонів середньої довжини та густоти;
  • 4 см: підходить для пасм, що мають середню довжину, але велику густоту;
  • 8 см: оптимальне рішення для волосся, що має велику густоту та довжину.

Важливо звертати увагу на габарити безпосередньо пластин не лише тому, що вони підходять для роботи з різними типами волосся. Від габаритів такого компоненту випрямляча залежить безпосередньо комфорт майстра, а також рівень втоми у його руках. Вузькі пластини підходять для короткого волосся й менш об’ємної зачіски, а ширші – відповідно, для густої та довгої.

3. Тип кріплення пластин

Від типу кріплення пластин у прасці залежить зручність та простота її використання майстром. Існує два популярні типи кріплення – фіксоване та плаваюче.

Фіксовані, тобто пластини, які ніяк не рухаються під час роботи з утюгом, кріпляться жорстко до його корпусу. З таким інструментом якість проведеної роботи з зачіскою буде залежати безпосередньо від рівня майстра. Але при цьому з таким випрямлячем зручно працювати з локонами, що мають високий рівень жорсткості, а також з неслухняними пасмами, які потребують випрямлення. Найчастіше професійні інструменти для майстрів мають саме жорсткі пластини, адже спеціаліст сам обирає рівень тиску на пасма.

Так звані плаваючі пластини вирівнювача кріпляться до його корпусу на спеціальні амортизатори та пружини. Коли майстер веде утюгом вздовж пасм, він рухається вверх та вниз приблизно на три сантиметри. Для того, аби захопити пасма й провести нагрівальним елементом вздовж них, потрібно надавати значно менше зусиль, ніж з фіксованими пластинами. Такі прилади часто використовуються майстрами, оскільки зменшують рівень втоми рук, пришвидшують укладку та роботу з волоссям.

4. Відтань між пластинами

Важливо під час вибору випрямляча для майстра звернути увагу на так званий проміжок. Це відстань між пластинами, яка формується під час їх стискання. Його наявність безпосередньо впливає на якість проведення процедури вирівнювання волосся.

Якщо пасма втрапляють у проміжок й полотна утюга нещільно прилягають одне до одного – це призводить до нерівномірного розподілу тепла на них. Через це доводиться ще раз проводити полотном вздовж пасма, що негативно впливає на структуру волосся й призводить до його надмірної сухості.

А тому варто звертати увагу на праски, що не мають проміжку між своїми полотнами. Зазначимо, що невеликий проміжок до одного міліметра – нормальне значення для фіксованих пластин, а для плаваючих він може ставити приблизно два міліметри й це значення є оптимальним.

5. Температурні режими

Праска може працювати на різних температурах. Це пов’язано з тим, що у всіх людей різний тип волосся, рівень його жорсткості, товщини, пористості, сухості тощо. А тому неможливо виставити одну конкретну температуру та працювати нею з усіма типами волосся клієнтів. Надмірна температура може пошкодити пасма, призвести до підвищеної сухості та ламкості.

Професійні випрямлячі найчастіше мають терморегулятор, який розташовується на ручці приладу. Недорогі моделі мають механічні перемикачі, які допомагають обирати потрібний рівень температури, а інші – цифрове табло з позначеннями обраного режиму.

Вирівнювачі підходять для різних типів волосся залежно від своєї температури нагрівання:

  • Сухе або після завивки – до 110 градусів;
  • Тонке або посічене – до 150 градусів;
  • Нормальне – 180 градусів;
  • Густе – до 190 градусів;
  • Товсте – до 200 градусів;
  • Товсте та кучеряве – до 210 градусів.

Прилади, що не містять регулятора, завжди працюють на максимально можливій температурі, а тому існує ризик пересушити пасма. А тому краще мати випрямляч з терморегуляцією, який допоможе подбати про локони й правильно підібрати температуру залежно від їх стану та рівня жорсткості.

6. Додаткові можливості

Серед технологічних доповнень та функцій, які зроблять випрямляч зручнішим для використання та якіснішим з точки зору обробки волосся, варто звернути на кілька особливих нюансів.

Для майстра не зайвими будуть і такі можливості утюга для волосся:

  1. Вирівнювання вологого волосся: моделі випрямлячів з такою функцією мають спеціальну дренажну систему, завдяки якій пара виводиться за межі робочої зони інструмента.
  2. Вирівнювання парою: існує дуже обмежена кількість таких приладів, які оснащуються додатковою ємністю з дистильованою водою, й використовуються для випрямлення дуже сухого, тонкого та ламкого волосся. Окремо існують моделі, які замість води використовують кератинові засоби.
  3. Автовимикання: гарна функція для майстрів, яка допомагає вимкнути випрямляч після певного часу роботи з ним. Особливо актуально для тих, хто забуває вимкнути прилади після їх використання.
  4. Обертання дроту: професійні моделі мають спеціальне кріплення кабелю, який обертається, що допомагає працювати з інструментом з підвищеним рівнем зручності, адже він не буде заважати ні майстру, ні клієнту.

Звернути увагу потрібно й на кількість та особливості додаткових насадок. Це має значення, якщо планується використовувати прилад не лише для випрямлення, а й для накручування локонів та формування кучерів.

Насадки можуть як доповнювати прасочку, так і заміщувати її. У першому випадку насадка кріпиться на одну з пластин. У другому – заміщує їх, адже містить щипчики, засоби для формування гофре на волоссі, спіральні та щіткоподібні насадки.

7. Іонізація волосся

Професійні майстри радять звернути увагу й на прасочки, що мають вбудовану технологію іонізації волосся. Це спеціальний компонент усередині приладу, який допомагає генерувати велику кількість від’ємно заряджених іонів. Вони проникають у структуру волосся, насичуючи його, завдяки чому допомагають закрити волосяні лусочки, утримуючи усередині пасм більшу кількість вологи. Це важливий функціонал, оскільки високі температури випрямляча призводять до збільшеної втрати вологи під час процедур.

Іонізація допомагає позбутись ефекту пересушеності на волоссі клієнта, а також позбутись статичного ефекту. Волосся, оброблене утюгом з іонізацією, стає м’якшим, слухнянішим, має легкий блиск на своїй поверхні.

Кращі випрямлячі для волосся у нашому асортименті

А якщо ви шукаєте випрямлячі для волосся для професійної роботи з клієнтами – обирайте наступні варіанти, представлені у нашому магазині!

Праска для волосся HAIR EXPERT

Професійний вирівнювач, який підходить для майстрів, що працюють з кератином, ботоксом, а також проводять процедуру нанопластики волосся.

Модель утюга HAIR EXPERT має такі особливості:

  • Нагрів за менш ніж десять секунд;
  • Управління на сенсорній панелі;
  • Автоблокування для безпечної роботи;
  • Невеликий рівень ваги для зручності;
  • Можливість регулювання температури.

Зверніть увагу, що за рахунок використання титанових пластин ця модель має надшвидкий рівень нагріву і підходить лише для професійного використання.

Професійна праска для волосся Hair Expert Blessing Black

Вирівнювач для волосся, який розроблений для проведення процедур ботоксу, нанопластики та кератину – це про дану модель прасочки. Вона має комбіновані пластини з титану та турмаліну, що покращує ступінь прогрівання та пришвидшує роботу з волоссям клієнтів.

Вирівнювач Hair Expert Blessing Black має такі особливості:

  • Невелика вага для зручності користування;
  • Нагрів до максимуму менш ніж за хвилину;
  • Рівномірність прогрівання робочих пластин;
  • Надання пасмам ефекту антистатик;
  • Самостійне регулювання температури;
  • Виведення пари через спеціальні отвори на пластинах.

Так само як і попередню модель, цю прасочку можуть використовувати лише професійні майстри у салонах краси під час гарячих процедур.

Купити праску для волосся Київ та Україна

А у нашому інтернет-магазині KeratinPro.ua ви зможете купити якісні вирівнювачі та продукти для проведення процедур кератину, ботоксу та нанопластики.

У нас доступні професійні інструменти та косметичні засоби для майстрів, які підходять для проведення процедур у салонах на будь-якому волоссі.

В нашому магазині ви знайдене не лише широкий асортимент, який постійно оновлюється, а ще й доступні, вигідні ціни. Наші консультанти допоможуть у підборі техніки та засобів для волосся, а також оформлять швидку доставку по Україні або за кордон!