Перший крок у догляді за волоссям — це очищення. Воно має бути ефективним та водночас не шкодити шкірі голови та самим локонам. Якісне очищення надійно видаляє бруд та себум, залишаючи пасма розсипчастими та свіжими. І в останні роки дуже трендовими є шампуні без сульфатів у складі. Вважається, що вони є більш безпечними та корисними для здоров'я волосся. Але чи насправді це так? Які переваги та недоліки має така продукція? Спробуймо дізнатися більш детально.
Що таке безсульфатний шампунь: основні відмінності від сульфатного
Сульфати — це речовини, які входять у склад більшості мийних засобів, зокрема шампунів, мила, гелів для душу тощо. Вони забезпечують створення об'ємної піни, яка й допомагає усувати забруднення. Кількість сульфатів у косметиці суворо контролюється на законодавчому рівні. І для більшості людей незначний вплив таких речовин не приносить жодної шкоди здоров'ю та не відчувається. Проте іноді сульфати все ж викликають небажані реакції, наприклад, у власників чутливої шкіри голови. І тоді на допомогу приходять безсульфатні засоби.
Безсульфатні шампуні виготовляються на основі м'яких мийних речовин, які делікатно видаляють себум та бруд, а також можуть мати інші корисні властивості. Вони зазвичай містять природні аналоги сульфатів. Такі мийні засоби:
- не порушують склад мікробіому шкіри;
- не впливають на гідроліпідний шар;
- не провокують подразнень, навіть на найчутливішій шкірі;
- легко та швидко змиваються, не залишаючи слідів;
- менше впливають на кутикулярний шар волосся.
Виробники можуть використовувати кілька різних безсульфатних мийних компонентів, щоб забезпечити високу якість очищення та одночасно делікатний вплив на шкіру та волосся.
Переваги безсульфатних шампунів
Загалом, перевага безсульфатних шампунів полягає у тому, що вони забезпечують більш м'який вплив на волосся. Якщо говорити більш детально, то такі засоби:
- Не вимивають фарбу та кератин. Шампуні з сульфатами діють більш агресивно, вони приводять до настовбурчування кутикули волосся для інтенсивного очищення. Проте разом з брудом, волосся покидає й пігмент (фарбник), й хімічні речовини, що випрямляють волосся та доглядають за ним. Саме тому майстри, що проводять фарбування, ботокс, кератинове вирівнювання тощо, радять своїм клієнтам використовувати безсульфатні засоби, щоб продовжити ефект таких процедур.
- Є гіпоалергенними продуктами, не схильні викликати небажані реакції. Безсульфатна косметика не подразнює шкіру, вона не здатна провокувати почервоніння, свербіж та інші негативні реакції. Саме тому такі шампуні будуть гарною знахідкою для власників чутливої шкіри голови. Інколи їх рекомендують використовувати у разі пошкоджень шкіри — для комфортного самопочуття та швидкого одужання.
- Можуть мати додаткові корисні властивості. Залежно від особливостей складу, безсульфатні засоби забезпечують не тільки очищення, а й зволоження, живлення, регенеративні процеси тощо. Їх регулярне застосування допомагає отримати справді сильні, еластичні та дуже слухняні пасма, що будуть тішити власника здоровим зовнішнім виглядом й привабливим блиском.
- Не порушують кислотність та гідроліпідний баланс. Використання безсульфатної косметики допомагає підтримати захисні властивості епідермісу, вона не здатна викликати сухості та дискомфорту, допомагає нормалізувати функції сальних залоз. Саме тому такі засоби рекомендовані для щоденного використання.
Отже, безсульфатні шампуні діють м'якше, ніж засоби із вмістом сульфатів. Це може бути важливою перевагою у разі чутливості шкіри та за деяких інших станів.
Чи є недоліки у безсульфатних шампунів?
Як би це дивно не звучало, проте м'яка дія таких засобів є водночас і перевагою, і недоліком. Як не крути, але безсульфатні шампуні гірше справляються з сильними забрудненнями. Зазвичай вони ефективно видаляють і піт, і пил. Проте якщо мова йде про жирну шкіру голови, їх може бути недостатньо. Але все ж виробники пропонують спеціальні багатокомпонентні засоби, які можуть впоратися і з такими завданнями (до того ж їх складники можуть мати себорегулюючі властивості та придушувати активність сальних залоз).
Також м'яка дія безсульфатних шампунів може заважати їм боротися з забрудненнями, які залишаються на локонах через часте використання засобів для укладки. Тому тим, хто регулярно застосовує таку косметику, варто віддати перевагу мийним засобам з сульфатами або час від часу використовувати шампуні глибокого очищення та скраби чи пілінг для шкіри голови.
Серед інших недоліків безсульфатних засобів:
- відсутність об'ємної піни — це може бути дуже незвичним та створювати деякий дискомфорт;
- неможливість використання для боротьби з лупою (єдиним виключенням є лущення, викликане надмірною сухістю шкіри, у цьому випадку варто використовувати безсульфатні засоби);
- неекономічність витрат — щоб ретельно промити волосся безсульфатним засобом, частіше за все потрібно наносити та змивати його мінімум двічі.
Засоби без сульфатів можуть робити волосся більш м'яким та гладким, що візуально може проявлятися як втрата об'єму. До того ж перший час після їх використання може швидко з'являтися відчуття “жирності” волосся, особливо у прикореневій зоні. Зазвичай це тимчасова проблема, що мине після того, як шкіра голови адаптується до нових правил очищення.
Кому підійдуть безсульфатні засоби?
Отже, безсульфатні шампуні будуть гарною знахідкою для власниць та власників:
- фарбованих локонів;
- високочутливої шкіри голови;
- пористих та сухих локонів;
- хвилястого та кучерявого волосся.
Також їх рекомендують використовувати після деяких доглядових процедур, зокрема кератинового випрямлення, ботоксу, біксіпластії, хімічної завивки, фарбування тощо. Проте варто пам'ятати, що власницям жирної шкіри голови безсульфатні засоби підходять далеко не завжди. І у таких випадках все ж іноді краще віддати перевагу старим добрим шампуням із сульфатами.
ТОП безсульфатних шампунів
Експерти KeratinPro не радять купувати безсульфатні шампуні у звичайних магазинах. Вся річ в тому, що несумлінні виробники часто використовують м'які сульфати, але рекламують свої вироби як безсульфатні. До того ж загальна якість продукції з мас-маркету викликає чимало запитань. Краще віддайте перевагу професійній продукції, наприклад:
- Raywell BIO HIDRA. Шампунь, що ідеально підходить для тонкого й ламкого волосся, а також сухої шкіри. Він підходить для регулярного використання й зовсім не сушить пасма. До того ж у його складі є речовини, які забезпечують інтенсивне живлення та зволоження локонів, зокрема цілющі олії іланг-ілангу та камелії, а також екстракти лікарських рослин. Шампунь Raywell BIO HIDRA допомагає усунути лущення шкіри голови, викликане сухістю, а також додає слухняності, сили, й пружності пасмам.
- deeply Sulfate-free Shampoo. Один із ТОПових засобів на українському ринку. Ніжно очищає суху шкіру голови та прибирає забруднення з волосся. Також він турбується про стан локонів — у його складі є протеїни, амінокислоти та різноманітні вітаміни, які роблять пасма більш міцними та еластичними. Ще він містить дуже корисну кокосову олію, екстракт липи та календули. За використання такого засобу локони розгладжуються, стають більш слухняними, втрачають неохайну пухнастість та зменшуються в об'ємі.
- Max Blowout Cupuacu Sodium Sulfate Free Shampoo. Один із найбезпечніших продуктів, вільний не тільки від сульфатів, а й від парабенів. Відмінно підходить для пошкоджених локонів та чутливої шкіри. Містить комплекс активних компонентів, серед яких екстракт Cupuacu, що є суперекстрактом, який потрапив до нас із тропічних лісів Амазонки, корисна олія жожоба та білок — гідролізований кератин. Ці складники потрапляють всередину волосяного стрижня, відновлюють молодість та еластичність локонів, підтримують оптимальну зволоженість пасм, забезпечують оптимальну гладкість, здоров'я та блиск.
Обирайте безсульфатний шампунь залежно від потреб власного волосся.
Як користуватися безсульфатним шампунем?
Для того щоб промити волосся та отримати позитивні емоції від використання безсульфатного шампуню, експерти KeratinPro радять дотримуватися наступного алгоритму:
- гарно намочити волосся теплою водою;
- нанести деяку кількість шампуню на долоні, гарно спінити з невеликою кількістю води;
- ввести пальці та долоні, де знаходиться засіб, у волосся — біля самих коренів, обробити так потрібно всю поверхню (за потреби кількість засобу можна збільшити);
- помасуйте шкіру протягом кількох хвилин;
- вимийте волосся теплою водою у значній кількості.
Зазвичай за використання безсульфатного шампуню достатньо промити волосся всього 1-2 рази. Але у разі дуже густого або забрудненого волосся варто залишити засіб на пасмах на кілька хвилин.
А придбати найкращі безсульфатні засоби для волосся можна в інтернет-магазині KeratinPro. Ми зібрали чудовий асортимент такої косметики — на будь-який гаманець (за потреби деякі товари можна навіть придбати у нас на розлив — це допоможе гарно зекономити). В нашому каталозі — продукція тільки перевірених виробників, якість якої не викликає сумнівів. Гарантуємо швидку обробку замовлень та оперативну доставку всією Україною. Також можемо відправити ваші покупки й за кордон.