5 правил, як досягти ідеального результату майстру кератинового вирівнювання

Кератинове вирівнювання волосся — одна з найпопулярніших процедур сьогодення. Вона дозволяє приборкати неслухняне волосся, вирівнює хвилі, локони та кучері, а також сприяє покращенню стану проблемних пасм. Але щоб ця процедура давала справді очікуваний результат, важливо, щоб її проводив професіонал. Кератинове вирівнювання потребує наявності у майстра сучасних знань про структуру волосся та хімічні процеси, які відбуваються у ній під час використання засобів з кератином. До того ж, спеціаліст має бути клієнтоорієнтованим — враховувати потреби клієнта та його побажання. Тому майстрам потрібно постійно вдосконалюватися, ретельно слідкувати за актуальними тенденціями у сфері догляду за волоссям, розглядати нові продукти на ринку й аналізувати товари різних брендів. Це дуже важливо для того, щоб клієнти були задоволені. Але про що саме варто пам'ятати під час проведення кератину? Які є основні правила, що не можна не враховувати, для досягнення ідеального результату.

Правило №1 Різноманіття продукції для індивідуальних рішень

Кожен майстер, який займається кератиновим випрямленням, має мати у своєму арсеналі далеко не один продукт. Це запорука успіху у роботі з різними клієнтами. Не варто розглядати це правило, як просто модну рекомендацію, воно є обов'язковою умовою для того, щоб можна було обрати справді найбільш відповідний засіб для волосся з різними потребами.

Чому не варто обмежуватися одним універсальним кератином? Власницям тонких пасм потрібен один підхід, дівчата з пошкодженим та пористим волоссям — потребують абсолютно іншого засобу, що сприятиме не просто вирівнюванню, а й глибокому живленню та відновленню волосся. Водночас густим кучерявим пасмам потрібні більш потужні засоби, які зможуть глибоко проникнути у структуру локонів та змінити їх структуру та тривалий час. А дівчата з освітленими пасмами та блондинки за таких умов потребують особливого полегшеного випрямлення. Тому до вибору складів у своєму арсеналі варто підходити особливо ретельно.

Зокрема серед товарів, які одностайно заслуговують уваги:

  • Zap Me Leva. Надійний засіб, який відмінно справляється з дуже кучерявими пасмами, зокрема етнічними кучерями. Також забезпечує додаткове зволоження й живлення локонів, додає їм еластичності й блиску, зменшує надмірний об'єм й робить пасма неймовірно м'якими.
  • Кератин Fox Gloss. Рекомендований для локонів слов'янського типу, які мають не такий пружний завиток та потребують додаткового догляду. Містить комплекс активних речовин, які покращують стан волосся на молекулярному рівні, живлять його та сприяють інтенсивному відновленню. Це масла ши, авокадо та мірра, а також рослинні екстракти вівса та кави.
  • Max Blowout Amazon Cacau Argan Oil. Це полегшений засіб, який ідеально підходить для пошкодженого волосся та блонду. Містить комплекс активних компонентів, зокрема натуральні масла, бразильські ягоди асаї та амазонську гуарану. Сприяє інтенсивному живленню та відновленню волосся. Після використанню цього засоба пасма відновлюють свій природній вигляд, стають ідеально рівними й доглянутими, сильними й м'якими.

Кожен з перерахованих засобів є досить простим у застосуванні та містить детальну інструкцію від виробника щодо рекомендацій по використанню.

До того ж, майстру треба мати й інші професійні товари для вирівнювання волосся. Наприклад, для ретельного очищення локонів перед нанесенням кератинового засобу варто використовувати засоби глибокого очищення. Тільки вони здатні ретельно видалити шкірний жир та засоби стайлінгу, підняти кутикулу волосся та зробити її сприйнятливою до впливу кератину. Зокрема, можна мати в своєму арсеналі шампуні глибокого очищення від deeply, наприклад, deeply Medium Cleansing Shampoo з середнім рівнем кислотности (7,3 рН).

А для дівчат з пошкодженими локонами корисною буде також маска-підкладка deeply Lipido Basic Mask. Вона ефективно зменшує ступінь пошкодження волосся, що збільшує безпечність кератинового вирівнювання. deeply Lipido Basic Mask допомагає відновити ліпідний шар волосся, розташований під кутикулою, та захистити кортекс від шкідливого впливу термічних та хімічних факторів. До того ж вона додає пасмам міцності й еластичності.

Правило №2 Детальна консультація перед процедурою

Ще до проведення процедури майстер повинен зрозуміти, які очікування є у клієнта. Водночас клієнт теж має зрозуміти, який результат може дати процедура. Це допоможе покращити ефект загалом та уникнути непорозумінь у майбутньому. Під час розмови з клієнтом потрібно задати йому декілька ключових питань, зокрема:

  • якого результату він очікує після процедури — повного випрямлення, легкого вирівнювання, збереження об'єму, відновлення структури волосся тощо;
  • які проблеми з волоссям та шкірою голови його турбують понад усе, зокрема схильність до надмірної сухості чи жирності, неслухняність, заплутуваність;
  • чи виникали якість проблеми зі шкірою чи волоссям після попередніх процедур та під час догляду.

На основі отриманих відповідей можна буде зрозуміти, чи реалістично клієнт уявляє собі можливий ефект та, за необхідності, скоригувати його уявлення. Також таке опитування допоможе підібрати правильний кератин та відповідний догляд після процедури. Зокрема якщо клієнт має жирну шкіру голови, схильну до появи себореї, варто попередити його про особливі правила догляду після процедури, зокрема про те, що більшість безсульфатних шампунів будуть для нього неефективними, а для підтримки ефекту потрібно буде використовувати спеціальні засоби.

Правило №3 Ретельна діагностика волосся — обов'язкова

Одна з найпоширеніших проблем серед майстрів — недостатня увага до діагностики стану волосся. Але ж саме від цього залежить кілька факторів:

  • правильність вибору засобу для кератинового вирівнювання;
  • тривалість витримки складу;
  • вибір температури праски тощо.

Тому дуже важливо не вірити клієнту на слово та не оцінювати стан волосся поверхнево. Дуже важливо оцінити:

  • ступінь пошкодження дисульфідних зв'язків волосяної структури (так званий “тест на еластичність”) - як волосся тягнеться після намочування;
  • структуру локонів, зокрема вираженість завитку, пористість, ступінь пошкодження, товщину, еластичність;
  • стан шкіри, а саме наявність подразнень, сухості чи лупи.

Також варто опитати клієнта на предмет особливостей догляду в анамнезі — які засоби він використовує, як проводить укладку та які процедури виконував раніше.

Правило №4 Правильно використовуйте праску: ретельно обирайте температуру та кількість проходів по пасмах

Насправді, коли мова йде про кератинове вирівнювання, дуже важливу роль відіграє правильність вибору режиму роботи праски. Адже саме цей етап процедури забезпечує стійкість та однорідність ефекту. Водночас він має відповідати ступеню пошкодження локонів, щоб не нашкодити їм та не викликати негативних наслідків.

Кожен майстер має пам'ятати, що кожне волосся реагує на температурну обробку по-різному. Наприклад, не тільки тонкі та пошкоджені пасма можуть постраждати у разі надто високої температури. Надмірна обробка шкодить й абсолютно здоровим локонам, просто така шкода не завжди помітна.

Середня температура для обробки — 180-230 °С, і орієнтуватися треба на стан волосся та термозахист конкретного складу. Чим вище якість волосся та чим вище термозахист, тим більшу температуру можна використовувати. Але починати варто з мінімальних показників — виставте на прасці 210 °С та дивіться, як реагує пасмо. Якщо все відбувається так, як має бути, зупиніться й не підвищуйте температуру. Якщо ж пасмо протягом тривалого часу залишається жирним, збільшуйте температуру праски кроком у п'ять градусів, поки не досягнете оптимальної.

Кількість протяжок теж прямо корелюється зі станом волосся. Водночас пам'ятайте, що ближче до коренів волосся можна обробляти більше, на середині — менше на пару разів, а що стосується витончених та, можливо, пошкоджених кінчиків — їм може вистачити й пару протяжок.

Правило №5 навчіть клієнта правильному домашньому догляду після процедури

Всім відомо, що кератинове випрямлення дає виключно тимчасовий результат, проте багато хто забуває, що саме від правильності домашнього догляду залежить тривалість ефекту від такої процедури. І це саме обов'язок майстра — детально пояснити, що саме треба робити клієнту, а від чого варто відмовитися. Зокрема дуже важливо проговорити, що:

  • У перші декілька діб різні зачіски, заколки та навіть просте закладання пасм за вухо можуть призвести до появи заломів на волоссі, які будуть псувати ідеальну картину.
  • За неможливості використання безсульфатних шампунів (наприклад, у разі жирної шкіри голови) може зменшуватися термін носіння кератину. Щоб продовжити його, можна використовувати метод миття волосся “пре пу”, а також застосовувати додатково маски для підтримки прямої структури пасм.
  • Волосся після миття звісно може сохнути й саме. Але використання теплого повітря фену буде корисним для підтримки ефекту кератинового вирівнювання. Зокрема сушка сприятиме отвердінню кератинової плівки, що є важливою умовою для рівності локонів.
  • Вплив навколишнього середовища може призвести до скорочення ефекту кератинового випрямлення — не варто перебувати протягом тривалого часу під впливом надмірної вологи.

Досягнення ідеального результату під час кератинового вирівнювання — це результат комплексного підходу майстра до кожного етапу процедури. Від правильного підбору продуктів, грамотної консультації, діагностики волосся до коректного температурного режиму та консультування щодо домашнього догляду — усе це є основою для створення ефективного та тривалого результату. І майстру треба особливо відповідально підходити цього процесу — йому потрібно не тільки технічно виконати процедуру, а й передбачити всі можливі нюанси та індивідуальні особливості клієнта.

А придбати все, що тільки треба для кератинового вирівнювання можна в інтернет-магазині KeratinPro. Тут представлений широкий асортимент професійних товарів від ТОПових виробників з різних куточків світу — кожен майстер зможе обрати різні варіанти для своїх клієнтів, щоб вони були задоволені якістю наданих послуг. Здійснюємо оперативну доставку всією Україною та за кордон.