Який термозахист обрати?

Засоби термозахисту для волосся мають бути в арсеналі кожної дівчини, яка хоча б час від часу користується феном, плойкою, праскою для волосся або іншими видами стайлерів. Адже вплив гарячих температур призводить до пошкодження структури пасм через порушення зв'язків між молекулами кератину, які зі свого боку відбуваються через швидке та інтенсивне випаровування вологи. Проте, як діє термозахист? Що собою являє такий косметичний засіб? Спробуємо розібратися більш детально.

Що таке термозахист для волосся?

Термозахист — це спеціалізована косметика для локонів, основна задача якої полягає у зниженні шкідливого впливу високих температур. Вона призначена для нанесення безпосередньо на волосся. Такий засіб покриває кожну волосинку надтонкою плівкою, утворюючи бар'єр між структурою волоса та впливом гарячих чинників.

Захисний ефект досягається завдяки термостійким полімерам, що характеризуються низькою теплопровідністю. Найчастіше основним компонентом термозахисту для волосся виступає силікон. Полімери знижують ступінь нагріву пасм та сприяють розгладженню зовнішнього шару волосся — кутикули. Завдяки цьому пасма отримують ще й додатковий захист від випаровування вологи. Ще у складі термозахисту є корисні компоненти для додаткового догляду за пасмами, зокрема рослинні олії, вітамінні та мінеральні комплекси, білки, пантенол тощо. Вони сприяють відновленню та живленню пасм.

Функції термозахисту

Отже, термозахист надійно захищає волосся від впливу гарячих температур — не дозволяє фену, плойці чи прасці перепалити та пересушити пасма. Варто враховувати, що деякі дослідження підтверджують, що небезпечним стає нагрів локонів без термозахисту вже до 140 °С, а ця температура є лише початковою для більшості прасок для волосся.

Але на цьому функціонал такого захисного засобу не завершується, він також допомагає:

  • забезпечити рівномірне нагрівання пасм для найкращої та безпроблемної укладки;
  • полегшити прослизання праски чи плойки по поверхні волосся;
  • забезпечити додаткове зволоження шевелюри;
  • нормалізувати ліпідний шар, що природно захищає волосся від пошкоджень;
  • забезпечити кращу фіксацію під час укладки;
  • знизити ризик ламкості волосся;
  • прибрати статику з волосся, запобігаючи виникненню електризації;
  • забезпечити захист пасм від ультрафіолету.

Отже, стає зрозуміло, що термозахист — це справжній маст хев, який треба обов'язково мати у своєму арсеналі.

Різновиди термозахисту для волосся

На сьогодні виробники пропонують величезний асортимент термозахисту для волосся. Термопротективні компоненти знаходяться у складі різних засобів, починаючи від змивних продуктів: бальзамів-ополіскувачів, кондиціонерів та масок, та завершуючи незмивними: спреями, лосьйонами, кремами, сироватками, пінками та мусами. Кожен різновид має свої особливості. Розглянемо їх більш детально:

  1. Спреї. Зазвичай мають водну основу. Завдяки наявності розпилювача з легкістю розподіляються по всій довжині пасм. Дуже швидко всотуються, не залишають неприємної липкості чи тяжкості. Покращують розчісування пасм, додають їм краси та блиску.
  2. Лосьйони. Є більш концентрованими, аніж спреї, отже забезпечують більш інтенсивне живлення та зволоження, можуть нейтралізувати зовнішні пошкодження. Водночас є дуже зручними та простими в використанні. Мають легкі фіксуючі властивості — допомагають зробити укладку більш стійкою.
  3. Креми. Є досить щільними, тому з легкістю розгладжують та структурують пасма, повністю прибирають пухнастість локонів. Мають у своєму складі значну кількість живильних компонентів, що забезпечують глибокий догляд за волоссям, позитивно впливають на гладкість та сприяють відновленню.
  4. Масла. Мають невагому текстуру, досить швидко всотуються. Забезпечують інтенсивне живлення, пом'якшують та зволожують пасма. Допомагають зменшити ламкість та посіченість кінчиків.
  5. Сироватки та емульсії. Характеризуються легкою консистенцією, проте є дуже концентрованими за своїм складом. Здатні глибоко проникати всередину волосяного стрижня, усувати мікропошкодження, живити та зміцнювати.
  6. Пінки та муси. Відрізняються легкою повітряною структурою, за таких умов забезпечують зачіску ефектом додаткового об'єму, фіксують пасма, роблять їх більш щільними.

Засоби, що треба змивати, дають досить слабкий ефект. Проте вони можуть посилювати результат від використання незмивного термозахисту. Але не варто очікувати, що вони забезпечать надійний захист самі по собі.

Як вибрати найкращий термозахист?

Обираючи термозахист, варто враховувати тип волосся та особливості його стану.

Дівчинам з пошкодженим волоссям, що вирізняється значною пухнастістю, є пористим або/та кучерявим, краще віддати перевагу кремовим засобам для термозахисту. Адже вони допоможуть додатково розгладити пасма та дадуть гарний антистатичний ефект.

Серед ТОП-засобів кремової структури:

  • VITAEL DRY HAIR SPRAY CREAM TEN IN ONE. Це крем-спрей, що не тільки береже локони від гарячої температури, а й допомагає його відновленню. В його складі міститься багато кератину, що здатен вбудовуватися у пошкоджені ділянки та реконструювати їх. Ще він містить арганове масло — джерело арганового масла, яке є відмінним джерелом корисних жирних кислот та вітаміну Е, а також пантенол — потужний протизапальний та зволожувальний компонент. Завдяки такому багатому складу крем-спрей сприяє живленню та зволоженню волосся по всій його довжині, забезпечуючи легкість та безпечність укладки. Пасма за його використання стають блискучими та шовковистими, отримують здоровий блиск і гладкість, привабливий об'єм та здорову еластичність.
  • Raywell BIO TEN IN ONE. Дивовижний засіб, який характеризується комплексними властивостями — не просто захищає пасма від впливу високої температури, а й доглядає за ними. Такий засіб сприяє глибокому відновленню волосся, випрямляє хвилі та зміцнює волосяні стрижні. А ще він робить локони більш блискучими, захищаючи колір, додає об'єму, полегшує укладку. Загалом — Raywell BIO TEN IN ONE — просто супер знахідка для термозахисту.
  • Envie MILK All in one. Це молочко, яке є справді універсальним засобом для догляду за волоссям. Воно надійно захищає пасма від впливу гарячих температур під час укладки, а також має унікальну формулу, що сприяє інтенсивному відновленню та глибокому живленню. Його часто рекомендують власницям особливо сухих та неслухняних локонів, адже за його використання вони наповнюються вологою та життєвою енергією, стають доглянутими та привабливо блискучими.
  • You Look multiaction spray 10in1. Унікальний засіб, збагачений значною кількістю активних речовин. Він створений для того, щоб зробити зачіску досконалою. В його складі є олія макадамії та арганова олія, які забезпечують глибоке живлення та зволоження локонів. Ще засіб містить насіння льону, що запобігає ламкості та січенню кінчиків. Екстракт шовку сприяє природному блиску, а молекули кератину проникають вглиб волосяного стрижня та укріплюють його зсередини. Морські водорості в складі засобу роблять волосся об'ємним та прибирають зайву пухнастість, а протеїни зерна глибоко його зволожують його та запускають процеси відновлення. Завдяки активним Х-НР молочко має відмінні термозахисні властивості, а MFP допомагають зробити ідеальну зачіску — текстурують пасма та підтримують їх пишність. До того ж засіб забезпечує надійний захист від ультрафіолету та допомагає зберегти яскравий відтінок волосся навіть у разі фарбування.
  • You Look multiaction spray 10in1 Professional. Відмінна знахідка для майстрів перукарів. Це справді революційний засіб, який покращить укладку волосся та забезпечить його інтенсивним багаторівневим доглядом. Його використання сприяє випрямленню локонів, глибокому зволоженню та оздоровленню. Натуральні масла у складі засобу живлять пасма, прибирають посічені кінчики та ламке волосся, додають блиску, шовковистості та об'єму. Завдяки такому молочку можна не турбуватися про негативний вплив високих температур від фену, плойки чи праски для волосся, адже локони залишаються надійно захищеними по всій довжині. Ще за його допомогою можна текстурувати пасма. Засіб має антистатичну дію, забезпечує надійний захист від ультрафіолету та сприяє збереженню насиченого кольору.

Для догляду за здоровим волоссям, яке не було фарбоване та має низький рівень пористості, варто обирати термозахист, що має форму спрею. Він не обтяжить пасма, забезпечить надійний захист від негативних факторів, та захистить волосся від негативного впливу факторів зовнішнього середовища.

Серед ТОП-засобів для термозахисту в формі спрею:

  • TOP BEAUTY Кератин Термозахист Perfumed. Це простий у застосуванні та ефективний засіб, що знадобиться кожному, хто регулярно користується стайлерами, фенами, прасками для волосся. Його формула ідеально підходить для догляду за пористими, сухими пасмами та травмованим волоссям. В його складі знаходиться касторове масло та гідролізовані молекули кератину, що проникають глибоко в структуру волосся та створюють тонку плівку навколо кожної волосини — своєрідний бар'єр, який і захищає пасма від впливу гарячого повітря, а додатково й від негативних факторів зовнішнього середовища. Засіб також сприяє пом’якшенню пасм і розгладжує їх.
  • La’dor Thermal Protection Spray. Легкий, повітряний міст-спрей, що створений для збереження здоров'я та гарного вигляду волосся навіть у разі впливу на нього надвисоких температур. Унікальна формула засобу дозволяє створити ефективний бар'єр, який забезпечує захист пасм від різноманітних шкідливих факторів. У склад спрею входить 11 амінокислот, що сприяють відновленню структури пасм, додають їм міцності та еластичності. Також засіб містить екстракт гарденії, який робить волосся блискучим, та екстракт фіалки, який тонізує шкіру та сприяє підтримці здоров'я пасм зсередини. А кетони малини в його складі ефективно сповільнюють випадіння волосся. Завдяки використанню засобу локони стають гладкими та шовковистими, а їх внутрішня структура відновлюється.
  • VITAEL DAMAGED HAIR DEEP RESTORER. Цей засіб призначений для догляду за глибоко пошкодженими пасмами. Він має спеціальну формулу, що сприяє інтенсивній реконструкції пошкоджених ділянок та допомагає повернути пасмам відмінний зовнішній вигляд. Зокрема, у складі спрею міститься комплекс амінокислот та кератин — вони допомагають заповнити пошкоджені ділянки та живлять волосся зсередини. Також засіб з'єднує зруйновані сульфідні зв'язки, тому зміцнює пасма одразу за двома напрямками: як зовні, так і зсередини. Завдяки його використанню волосся надовго залишається захищеним від ламкості та посіченості.

Як використовувати термозахист?

Основне правило використання засобу — вчасне нанесення. Його треба використовувати до початку укладки та лише на чисте волосся. Вся косметика такого типу створена таким чином, що розкриває свої властивості лише у процесі нагрівання.

Після нанесення продуктів варто розчесати волосся та зачекати декілька хвилин — щоб вони всоталися та почали діяти.

  1. Спреї та лосьйони варто розпилювати на вологе волосся безпосередньо перед використанням фену. Також можна повторити нанесення вже на сухе волосся перед використанням плойки чи праски.
  2. Крем треба для початку розподілити по шкірі долонь. Далі треба нанести його на вологе волосся, з якого перед тим було видалено зайву вологу рушником. Відступайте від коренів на 1-2 см.
  3. Масло може наноситись як на сухі, так і на ледь вологі пасма. Спочатку як і крем його треба розподілити по шкірі долонь, а потім ретельно нанести на волосся: від середини та до самих кінчиків. Але варто відступити від коріння волосся, щоб не створювати ефекту жирності.
  4. Мус або пінку краще використовувати безпосередньо перед сушкою феном. Варто промокнути пасма рушником, а потім дбайливо нанести засіб по всій довжині волосся. Після цього можна починати укладку.