Гарна зачіска неможлива не лише без правильно підібраного догляду, а й без здорового, сильного, пружного та еластичного волосся. А якщо ви помічаєте, що воно стало сухим, кінчики почали сіктись, а кількість згублених волосинок збільшилась – саме час поговорити про те, як розпізнати пошкоджене волосся, які типи бувають та що робити, аби відновити його та повернути силу.

П’ять ступенів пошкодження волосся

Пошкоджені пасма мають величезну кількість градацій, яка залежить від рівня ушкодження локонів. Наприклад, пошкодженим можна вважати як волосся, що має злегка посічені кінчики, так і те, яке було травмовано майстром у салоні під час процедури знебарвлення або мелірування.

Перший ступінь

Практично здорове волосся, яке характеризується відсутністю впливу хімічних речовин, особливо – фарб. Локони виглядають здоровими, блискучими, майже не тягнуться під час тесту на еластичність волосинок. Зазвичай сюди відносять пасма, які потрапили під вплив зовнішніх чинників – сонця, води, холоду тощо.

Другий ступінь

У цю категорію входять пасма, які опинились під термічним та механічним впливом. Відзначимо, що до цієї категорії належить виключно натуральне волосся, яке не проходило через процедуру фарбування, у тому числі аміачними засобами.

Другий ступінь характеризується такими проблемами, як посічені кінчики, сухість, тьмяність кольору тощо. Але при цьому волосинка все ще здатна пройти тест на еластичність та не розтягнутись.

Третій ступінь

До третього ступеню автоматично відносять локони після багаторазового фарбування. Але є нюанс: при цьому має використовуватись лише 3% оксид й не більше.

Здобути цей ступінь ушкодження можна навіть вдома за умови неправильно підібраного догляду. Сюди ж належить волосся, пошкоджене у результаті процедур у салоні, проведених недосвідченим майстром. Самі по собі волосинки при цьому виглядатимуть більш-менш здоровими, а також не будуть тягнутись під час тесту на еластичність.

Четвертий ступінь

Сюди належать локони, які були пофарбовані засобами з 6% та 9% окислювачами, а ще – товарами з мас-маркету. Візуально таке волосся виглядає знебарвленим, тьмяним, ламким, майже не здатне віддзеркалювати світло.

До цієї категорії автоматично відносять не лише фарбоване, а й меліроване волосся. Під час тесту на еластичність волосинки будуть тягнутись, але при цьому повернуться до звичного стану після зниження навантаження на нього.

П’ятий ступінь

Сюди належать пасма, які були пошкоджені унаслідок процедури знебарвлення, а також хімії. Навіть візуально такі локони потребують догляду: достатньо сухі, з підвищеною ламкістю, пухнасті та неслухняні, які втратили об’єм.

Під час тесту на еластичність волосинки тягнуться, немов гумка. Після цього вони не повертаються до свого звичного стану, а при збільшеній силі натягування можуть порватись.

Методики перевірки рівня пошкодження волосся

Для того, аби визначити, наскільки сильно пошкоджене ваше волосся, можна використати кілька дієвих способів, що допоможуть навіть у домашніх умовах.

Зверніть уваги на такі поради:

  1. Занурте волосинку у склянку з водою: якщо волосся здорове – воно лишиться на поверхні, якщо ушкоджене – швидко піде на дно через порушення структури.
  2. Спостерігайте за тим, як швидко висихає волосся після миття: здорове сохне довше, оскільки насичується більшою кількістю вологи, а ушкоджене – швидше.
  3. Подивіться на волосся за гарного освітлення: таким чином ви зможете побачити ступінь тьмяності, помітити посічені кінчики, сплутаність, ламкість тощо.
  4. Проведіть кінчиком пальця вздовж волосинки, затиснутої між вказівним та великим: здорове волосся буде гладеньким, без відчутної нерівномірності поверхні.
  5. Спробуйте начесати волосся від кінчика до кореня: пошкоджені локони швидко начісуються, проблематично розплутаються, а гребінець у них застрягає біля коренів.

Для оцінки ступеня ушкодження волосся можна також звернутись до майстра у салон. Спеціаліст огляне стан ваших пасм, оцінить їх візуально, визначить тип та особливості шкіри голови. А також проведе тест на еластичність, пористість волосся та силу завитка.

Як відновити пошкоджене волосся

Звісно, найрадикальнішим способом буде оновлення зачіски та формування коротших пасм, однак будь-яке, навіть найпошкодженіше волосся, можна врятувати.

Для цього варто використовувати відновлюючі засоби у комплексі – не лише шампуні, а й маски, кондиціонери, підібрані спеціально під ваш тип локонів. Вони зсередини насичують корисними речовинами та мінералами, блокують можливість втрати вологи, що покращить зовнішній вигляд та позбавить від сухості.

Мийте ушкоджені пасма обережніше, не витирайте їх агресивно рушником, а також не сушіть на максимальній температурі фена. Наносьте шампунь м’якими, масажними рухами: це допоможе уникнути сплутаності локонів, а ще – покращить кровообіг шкіри голови.

Позбавтесь від сильно посічених кінчиків, використовуйте засоби на основі рослинних олій, аби уникнути сплутування, зробити їх гладенькими та слухняними.

На якийсь час відмовтесь від усього, що має на меті термічний вплив на локони. Особливо – від використання випрямлювачів, термо-бігудів тощо.

А обрати якісні засоби для відновлення вашого волосся можна на нашому сайті keratinpro.ua!