Коли справа доходить до миття голови, потрібно розуміти, що від якісного, правильно підібраного шампуню залежить не лише зовнішній вигляд пасм, а й здоров’я шкіри голови. А в цій статті ми поговоримо про те, як обрати миючий засіб для волосся й на що потрібно звернути увагу.

Які ефекти мають шампуні

Найчастіше шампуні обираються не лише за типом волосся чи шкіри голови, а безпосередньо за результатом, який можна отримати після їх використання.

Шампуні можуть мати наступні ефекти:

  • Зволоження: такі засоби мають найбільше зволожуючих компонентів – гіалуронову кислоту, а також кондиціонуючі компоненти, які зберігають вологу всередині пасм;
  • Насичення: шампуні, які мають натуральний склад, містять вітаміни, мінерали та інші речовини, що насичують та живлять зсередини;
  • Очищення: засоби для глибокого очищення містять безпечні ПАР та сульфати, завдяки чому позбавляють від залишків загрубілої шкіри;
  • Формування об’єму: створені для тонкого волосся, повертають пасмам пружність, еластичність;
  • Проти випадіння: містять натуральні складники, які живлять пасма, а ще – укріплюють корені, зменшуючи кількість випадаючих волосинок;
  • Проти лупи: містять хімічні компоненти (цинк чи кислоти) або рослині комплекси, які мають антибактеріальні властивості, наприклад, як шампунь проти лупи VITAEL DANDRUFF PURIFYING SHAMPOO;
  • Для фіксації кольору: розроблені спеціально для пофарбованого волосся, мають м’які очисники у складі й ніяких сульфатів.

Підбирати засіб для миття голови згідно з ефектом, який він надає, варто, якщо ви хочете позбутись якоїсь конкретної проблеми. Наприклад, сухості, ламкості волосся, або ж лупи тощо.

Типи волосся та які шампуні для них підходять

Для того, аби правильно подбати про власне волосся, необхідно спочатку визначитись з його типом, й лише після цього підбирати відповідний шампунь, що буде дбати й позбавляти від характерних для нього проблем.

Сухе

Характеризується не лише тим, що рідко й мало забруднюється себумом, а й великим ступенем пухнастості після миття. Сухе волосся доволі ламке, на ньому часто з’являються посічені кінчики, при цьому воно потребує миття один раз на тиждень.

Для того, аби очищувати та насичувати його корисними речовинами, варто обрати зволожуючий шампунь Deeply Hydrating Shampoo. У складі – м’які сульфати, а також протеїни з амінокислотами, які ніжно очищують, підвищують рівень зволоженості та забезпечують повернення м’якості та блиску.

Жирне

Цей тип волосся статистично зустрічається найчастіше. Його легко впізнати серед інших: на наступний день після миття воно втрачає об’єм, на коренях з’являється блиск та відчуття жирності. Шкіра продукує більше себуму, через що мити такі пасма доводиться кілька разів на тиждень, або навіть щоденно.

Зверніть увагу на шампунь нормалізуючий для жирної шкіри голови Vitael Normalizing Shampoo. Він не лише очищує, а й впливає на кількість виробленого себуму, що зменшує частоту миття волосся. У його складі – натуральні рослинні екстракти, а також шампунь можна використовувати і як засіб догляду, і як лікувальний.

Для якісного очищення варто обирати також і шампунь для жирної шкіри голови Insight Rebalancing Shampoo. Створений на основі грейпфрута, а також рослинних екстрактів, він дбайливо та ефективно очищає шкіру голови, підтримує та зберігає необхідний рівень ліпідного балансу, а ще – нормалізує продукування себуму.

Тонке

Такий тип волосся зустрічається доволі часто, й характеризується відсутністю об’єму. Часто на пасмах є посічені, ламкі кінчики, які псують загальний вигляд зачіски. Окрім цього, структура волосинок невелика, а ще – не надто щільна.

Тому потрібно обирати засоби, які будуть надавати об’єму та пружності. Зверніть увагу на шампуні, які містять колаген чи протеїни, завдяки яким волосся буде не лише очищене, а й більш еластичне, здорове на вигляд.

Нормальне

Один з найбільш рідкісних типів волосся, який майже не зустрічається. Річ у тім, що на пасма мешканців міст впливають забруднювачі, які зустрічаються довкола, а ще – регулярний стрес, який призводить до пошкодження роботи себорегулюючої системи.

Однак якщо ви власниця такого типу волосся, обирайте класичні шампуні. Наприклад, безсульфатний шампунь Deeply Sulfate-free Shampoo. Він ніжно очищує поверхню шкіри, створений на основі рослинних екстрактів, амінокислот та комплексу вітамінів, які будуть підтримувати здоровий вигляд пасм та не пошкодять їх гідроліпідний шар.

Пофарбоване

Для фарбованого волосся важливо використовувати не лише відновлюючі шампуні, які будуть підтримувати здоров’я пасм після хімічних процедур та фарб. Важливо ще й обирати засоби, що будуть протистояти швидкому вимиванню пігменту, завдяки чому нанесений колір чи рівень освітлення триматимуться довше.

Найкращий вибір – засоби без сульфатів у складі, які зменшать рівень вимивання фарби. В ідеалі шампунь повинен мати м’які очисники, а ще – закріплюючі, рослинні компоненти та формули. Наприклад, шампунь для фарбованого волосся VITAEL COLORED HAIR ACIDIFYING SHAMPOO. Він має кислий рівень pH, а тому підійде для миття пошкодженого хімічними процедурами волосся.

Пошкоджене

Пошкодити волосся можна не лише за допомогою неправильних процедур у салоні, а ще й завдяки недбалому догляду. Погано підібрані засоби, відсутність термозахисту, а також використання фенів, засобів для укладки чи завивки – все це може пошкодити структуру, зробити волосся зневодненим та неслухняним.

Для його відновлення обирайте шампунь зволожуючий VITAEL DRY HAIR HYDRATING SHAMPOO. У складі – арганова олія, яка зволожує волосся, відновлює його по всій довжині. Також до складу увійшли кератин з пантенолом для глибокого відновлення, а ще – антиоксиданти, які створять захисний шар від зовнішніх подразників.

Ще один варіант – шампунь відновлюючий для пошкодженого волосся VITAEL DAMAGED HAIR RESTORING SHAMPOO. Він швидко й ефективно реконструює пошкоджені пасма, підходить для сухого, схильного до ламкості волосся, а ще – м’яко та безпечно очищує поверхню шкіри голови.

Кучеряве

Для такого типу пасм потрібен спеціалізований догляд. Якщо ви хочете, аби вони й надалі були об’ємними та кучерявими – обирайте відповідний тип шампунів, розроблених спеціально для власниць такого типу волосся.

Для випрямлення знадобяться засоби, які міститимуть розгладжуючі компоненти, а ще – будуть насичувати вологою, позбавляючи характерного відчуття сухості, ламкості та статичності під час розчісування. Наприклад, шампунь для кучерявого волосся Beox Brazilian Curly Shampoo. Цей засіб на натуральні основі не травмує волосся, а ще – відновлює його, створює локони, що будуть слухняними та гладенькими.

Радимо звернути увагу також на шампунь для кучерявого волосся Mimare Curly Method Low-Poo Shampoo. Збагачений фруктовими екстрактами та вітамінами, а ще – оліями, він живить та активно зволожує пасма, що допомагає сформувати окремі локони без сплутаності.

Актуальні різновиди шампунів

Може здатись, що шампунь – базовий засіб, який має всього один різновид. Однак сьогодні можна зустріти у магазинах безліч пляшечок та баночок, які вирізняються не лише компонентами, а й своїми особливостями, функціями та навіть форматом випуску.

Шампуні поділяються на наступні види згідно зі своїм складом:

  • Сульфатні: сульфати – це речовини, які допомагають формувати піну, яка безпосередньо очищує пасма. Згідно з останніми дослідженнями, вони безпечні, підходять для жирної шкіри голови, яка продукує надмірну кількість себуму;
  • Безсульфатні: не містять у своєму складі сульфатів, а тому менше піняться. Не викликають відчуття сухості, не сплутують волосинки, а тому широко використовуються власниками сухої, подразненої та чутливої шкіри голови;
  • Силіконові: у складі таких шампунів містяться силікони, що огортають волосинки, роблячи їх гладенькими, блискучими, об’ємними. Такі засоби широко використовуються власниками неслухняного або сплутаного волосся, однак мають тенденцію до складного вимивання;
  • Безсиліконові: не містять силіконів, завдяки чому їх можна використовувати на щоденній основі. Насичують пасма корисними речовинами, можуть використовуватись навіть на пошкодженому волоссі.

Відзначимо також, що шампуні можуть розділятись залежно від свого формату. Класичний варіант – рідкий шампунь у пляшці, який швидко піниться й не призводить до сплутування пасм. Другий за популярністю – твердий шампунь, який випускається у форматі мила. Спосіб використання аналогічний до звичайного мильного брусочка: його потрібно спінити й нанести на шкіру голови.

Ще один різновид – це сухі шампуні, які можуть мати формат спрею. Але при цьому вони створені не для того, аби очищати волосся від забруднювачів або себуму. Сухі варіанти – це рятівники в конкретний момент часу, які всотують у себе бруд та жир, повертаючи волоссю свіжий, вимитий вигляд.

Як правильно обрати шампунь

Правильний підбір шампуню надзвичайно важливий. У випадку, якщо ви будете користуватись засобом не для свого типу пасм, то не лише не позбудетесь конкретної проблеми, а й ризикуєте отримати нову у вигляді збільшеної сухості, зневодненості, послаблених волосинок тощо.

Обираючи шампунь, зверніть увагу на наступні поради:

  1. Шампунь завжди має відповідати вашому типу волосся: не використовуйте шампуні для сухого волосся на жирному й навпаки.
  2. Якщо ви миєте голову щодня, обирайте варіанти, в яких менше силіконів, що за активного використання та нанесення можуть бути шкідливими.
  3. Не переходьте одразу зі звичайного шампуню на той, що має на 100% натуральний склад, аби не спровокувати алергічну реакцію.
  4. Оминайте засоби з агресивними ПАР у вигляді SLS, ALS та похідних, які роблять пасма ламкими та сухими.
  5. Чим менше у складі шампуню буде компонентів, які починаються на літеру Е – тим краще, й він з меншою ймовірністю викличе пошкодження шкіри чи роздратування.
  6. Лужні шампуні можна використовувати власницям жирного волосся, оскільки вони краще очищують шкіри голови від себуму.
  7. Кислі засоби підійдуть для нейтралізації впливу хімічних компонентів після салонних процедур, можуть використовуватись власницями фарбованого та ламкого волосся.
  8. Якщо ви користуєтесь засобами для укладки та стайлінгу – раз на тиждень дозволяйте собі промити волосся за допомогою шампунів глибокого очищення.
  9. Власницям жирної шкіри голови, яка активно продукує себум, один-два рази на тиждень треба використовувати шампуні-пілінги.

А для того, аби закріпити ефект від миття волосся, варто використовувати також кілька ступеневий догляд, до складу якого буде входити не лише шампунь, а й маска, кондиціонер для волосся, спрей, термозахист тощо.

Розбір складу шампунів

Найбільше питань та проблем завжди виникає, коли мова заходить про інгредієнти, які мають бути у складі засобів догляду. Бо більша частина з них – хімічні, синтезовані компоненти, які нічого не скажуть пересічній людині. А тому ми розглянемо найпопулярніші варіанти, що можна зустріти практично у кожному шампуні.

Стандартно засоби для миття волосся мають наступні компоненти у складі:

  • ПАР: основний робочий інгредієнт, завдяки якому здійснюється процес очищення шкіри голови. Можуть бути жорсткими, а ще – м’якими. Найкращий варіант – уникати аніонних ПАР, що можуть викликати роздратування шкіри;
  • Кондиціонери: хімічні (силікони, полімери) чи натуральні (масла, амінокислоти, білки) компоненти, які виконують зволожуючу, антистатичну функцію;
  • Згущувачі: можуть бути натуральні у вигляді солей, або ж синтезовані, наприклад, полімери. Використовуються для того, аби шампунь був густішим, не несуть особливої користі або шкоди волоссю;
  • Регулятори кислотності: компоненти, які встановлюють конкретний рівень pH шампуню. Засоби в основному бувають або лужні (можуть робити волосся ламким та пошкодженим, дратувати шкіру голови), або кислі (підходять для нейтралізації лугів у проточній воді);
  • Натуральні компоненти: в основному складаються з екстрактів рослин, гідролізованих протеїнів, масел, вітамінів, амінокислот, які спрямовані на вирішення конкретної проблеми;
  • Лікувальні добавки: інгредієнти, які борються з конкретними проблемами – випадіння, лупа, жирність, підвищена чутливість тощо. В основному складаються з протимікробних, антибактеріальних, заспокійливих компонентів;
  • Консерванти: допомагають заблокувати можливості розвитку мікроорганізмів та бактерій усередині шампуню. Можуть мати як синтетичне, так і натуральне походження, й чим їх менше у складі – тим краще, інакше вони можуть викликати алергічну реакцію.

А для того, аби підібрати правильний шампунь, орієнтуючись на його склад, радимо звернутись за консультацією до професійного лікаря-дерматолога або трихолога. З його допомогою ви зможете визначити не лише власний тип шкіри голови, а й підібрати догляд, який буде підтримувати здоров’я ваших пасм!